"Yaşamın konforu burada"

Uygulama Örnekleri


  • Ürün Açıklaması

ATABOARD yerden ısıtma levhaları sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısınma ortamı sağlamaktadır. Mekandaki ısı kayıplarını, zemin betonu içindekini borularla ısı kaynağından aldığı enerjiyi zemin altına yayarak dağıtan, zemini dolayısıyla ortamı ısıtan bir ısıtma sistemidir. ATABOARD yerden ısıtma levhaları, yerden ısıtma tesisatlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. İzolasyon özelliği ile ısı kayıplarını engellerken, ısıtma amaçlı serilen boruların kolay ve homojen bir şekilde yerleştirilmesini sağlar.

 

 

 

ÖZELLİKLERİ:
· Isıl iletkenliği düşüktür.
· Çevre şartlarına dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
· Su emme değeri çok küçüktür.
· Bir çok diğer ısı yalıtım malzemesine göre hem üretim aşamasında hem de daha sonraki süreçte daha çevre dostudur (içinde ve üretiminde ozon tabakasına zarar verici CFC vb. içermez, direkt olarak küresel ısınmaya sebep olmaz, geri dönüşümü olan bir malzemedir).
· Çok iyi darbe emme özelliği vardır.
· Bakteri büyümesine karşı dirençlidir.
· Toplam 45 mm ürün yüksekliği ile modülasyon panel özelliği yanında ısı ve ses yalıtım özelliği olan bir ürün.
· Çok hassas geçme sistemiyle ısı köprülerine izin vermeyen bir ürün.
· Genişletilmiş üst yüzey yapısıyla daha mukavim bir ürün.
· Boru geçme kanallarında koniklik olmaması dolayısıyla boru montaj işçiliğinde büyük zaman tasarrufu sağlayan bir ürün

AVANTAJLARI:
Yerden ısıtma tesisatları için özel olarak üretilmiştir.
Ebatları  60 x 120 cm olan ısı yalıtım panelidir.
Hızlı bir işçilik ve ısıtmada maksimum verim sağlar. Kabartmalı özel yapısı üzerine dökülen zemin şapı ile diğer malzemelere kıyasla çok daha üstün bir yapışma sağlar. Katlar arasında yüksek ısı ve ses izolasyonu yapar. B1 sınıfı alev yürümez hammadde ile üretilmiştir. Enjeksiyon EPS strafor olduğu için kapalı gözenekli strapordur ve şap suyunu emisyon değeri ihmal edilecek kadar azdır.
Modülasyon kanalları veya boru döşeme kanalları sayesinde eşit aralıklı Yerden ısıtma borusu döşemek çok daha kolaydır. Düz strafor ile yapılan uygulamalara göre hem ilave malzeme, hem de zamandan tasarruf sağlamaktadır.

 

Yerden Isıtma üzerine şap atılacağı zaman boruların bir tarafa toparlanması engeller.
Yerden ısıtma üzerine atılan şap, dolgu şapı olduğu için gözenekli yapısı sayesinde şaptaki çatlamaları minimuma indirmektedir.
Kenarlarındaki zıvanalar dolayısıyla döşendiği mekanda bir bütün olarak hareket etmektedir.
Uygulama özelliğine göre üzerine çelik hasır döşemesi rahat ve yerden ısıtma borularına zarar vermeyecek şekilde uygulama imkanı sağlamaktadır.

UYGULAMA:
Betonu üzerine yüksek yoğunluklu 22-24 ECOATA veya 30 dansite ısı yalıtımlı malzemesi döşenir. Böylece kat arasındaki ısı ve ses izolasyonu sağlanmış olur. (Bu durum kombi ile yapılan bireysel ısınmalarda çok önem taşır.) Binili strapor veya modülasyon paneli üzerine ısı hesapları ile projede belirlenen boy ve şekillerde zeminden ısıtma boruları döşenir. Döşenen boruların üzerine basınç ve sızdırmazlık testlerinden sonra şap betonu atılır. Şap betonunun kurumasından sonra döşeme kaplaması (seramik, parke, halı, mermer, granit, v.b.) uygulanır.