Epsa Yalıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

20 yıllık sektörel tecrübesiyle Bursa Barakfakih Sanayi Bölgesi’nde, 20 bin m² kapalı alana kurulu entegre üretim tesisi ile farklı sektörler için endüstri 4.0 tabanlı makine parkuru ile üretim yapmakta olan EPSA, üretimdeki başarısının yanı sıra uyguladığı yönetim sistemleri, çevre uygulamaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle de sektöründe öncü rol üstlenen bir sanayi kuruluşudur.

Gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları ile bulundukları sektörlere sürekli farklılık ve katma değer yaratarak, dünya standartlarında üretim yapan EPSA Yalıtım, Ambalaj, Yapı Kimyasalları uzmanlaşan kadrosu ile her bir müşterisinin ihtiyacına uygun çözümler üretmektedir.

İlk adımlarını 1999 yılında yalıtım sektöründe İzonur İzolasyon ile attığımız EPSA Yalıtım & Ambalaj & Yapı Kimyasalları olarak,  inşaat sektörüne yönelik yalıtım malzemesi ve otomotiv sektörüne yönelik EPS mamül üretiminin ardından ambalaj sektörüne yönelerek,  sektörünün lider üretici firmaları arasındaki yerimizi aldık. 
2018 yılında 20 000 m² lik alanı olan tesislerine taşınarak, tek çatı altında üretim faaliyetlerine üç ana grupta devam etmektedir.

  • Eps (strafor) Ambalaj
  • Eps Isı Yalıtımı Levhaları
  • Yapı Kimyasalları

EPSA;  ihtiyaç ve beklentileri yakından takip eden duyarlı yapısıyla, müşterilerine kullanacakları EPS ürünleri konusunda proje desteği sağlayarak, özellikle EPS ambalaj ürününün tasarımı, maliyet analizi, seçimi konularında ar-ge desteği de veriyor.

Sanayici bir kuruluş olmanın dışında sektörün gelişimi ve bilinçlendirilmesine yönelik aktif faaliyet gösteren EPSA Yalıtım & Yapı Kimyasalları, başarısı ile bir çok ödüle layık görülmenin haklı gururunu yaşarken, sektörel kurumsallaşma ve yapılanma dahilinde İZODER, EPSDER gibi önemli derneklerin üyesidir. 

Üretimini gerçekleştirdiği EPS ürünü, EPSA firması için sadece bir iş değil yaşamın çok değerli bir parçası…

Bu anlayış nedeniyledir ki kaliteli üretimin yanı sıra kendisini rakiplerinden ayıran kusursuz hizmet anlayışıyla EPSA hep bir adım önde…

shadow

Epsa Yalıtım A.Ş. eps ve yapı kimyasalları fabrikalarını aynı sanayi bölgesinde 20 000 m² lik kapalı alana sahip tesisine taşımıştır. Böylece iki tesisini tek çatı altında topladı ve makina parkurunu 3 katına çıkarmıştır. Faaliyetlerine Eps Enjeksiyon Grubu, Eps Isı Yalıtım Levha Grubu ve Yapı Kimyasalları Grubu olarak devam etmektedir.

İnşaat sektörünün vazgeçilmezi olan ısı yalıtım malzemelerinin yanında portföyümüzde bulunan seramik yapıştırıcıları, derz dolguları, teknik yapıştırıcılar, su izolasyon ürünleri, ısı izolasyon ürünleri, astarlar, yüzey temizleyiciler ve koruyucular, tamir harçları vb. ürünler ile inşaat sektörünün temel ihtiyaçlarını ‘EPSA’  markası çatısı altında sunmaya başladık.

Yeni yatırımımızı yine yalıtım alanına yaparak 2012 itibariyle, Ankara Yolu 25.Km’de 2. üretim tesisimizi faaliyete geçirerek  ‘Yapı Kimyasalları’ sektöründe hizmet vermeye başladık.  Bugün, sadece malzeme ile bitmeyen yalıtım işinin yapıştırıcısı, sıvası, dübeli, filesi gibi her türlü gereksinimini içinde bulunduran mantolama paketimiz, ısı yalıtım sistemleri markamız  ‘MANTOYAP’ ile  doğru yalıtım için pazardayız.  

İlk adımlarımızı 1999 yılında yalıtım sektöründe İzonur İzolasyon firması ile attık. EPSA Yalıtım olarak iş hacmimizin her geçen gün artması sonucu, 2007 yılında üretim faaliyetlerine Eps fabrikası ile başladık.